خرید باتری ماشین

خرید باطری ماشین

خرید باتری ماشین کره ای

جهت خرید باتری ماشین کره ای بر روی هرکدام از برند ها کلیک کنید هم قیمت باتری ماشین و هم توضیحات بیشتر را مشاهده فرماید.

خرید باتری ماشین ایرانی

جهت خرید باتری ماشین ایرانی بر روی هرکدام از برند ها کلیک کنید هم قیمت باتری ماشین و هم توضیحات بیشتر را مشاهده فرماید.

خرید باطری ماشین

خرید باتری ماشین کره ای برای خودرو قطعا باید نکاتی را در نظر بگیرید تا پس از خرید باطری دچار مشکل نشوید.
اگر میخواهید به صورت اینترنتی خرید کنید حتما باید اطلاعاتی در مورد فروشنده باطری داشته باشید مانند این که آیا فروشنده فروشگاه باطری دارد و اگر دارد آدرس آن را چک کنید.
چون ممکن است شما بعدا برای استفاده از گارنتی و خدمات باتری به یکی از مراکز خدمات پس از فروش باطری مراجعه کنید و متوجه شوید فروشگاهی که از آن باطری را خریداری کرده اید اصلا مجاز به فروش باطری نبوده و مهر آن فروشگاه را نماینده گارانتی قبول نکند. پس باید دقت کنید که فقط از فروشگاههای مجاز باتری ماشین تان را تهیه کنید.

مسئله دیگری که باید در نظر بگیرید این است که بر روی باطری یک شماره سریال هک شده است و آن شماره سریال باید عینا در برگه ضمانت نامه چاپ شده باشد بارها مشاهده شده است شخصی برای استفاده از گارانتی به نمایندگی مراجعه کرده و متوجه شده کارت گارانتی که به همراه دارد متعلق به باطری که خریده نیست و با آن ضمانت نامه نمیتواند از گارانتی باطری استفاده کند.

در هنگام خرید باتری ماشین باید دقت کنید باتری که میخرید کاملا نو باشد و داخل جعبه و کارکرده نباشد. برای این کار کافیست قطبهای مثبت و منفی باتری را کنترل کنید این دو قطب باید کاملا سالم و بدون هیچ خراشی باشد باطری اگر یک بار سر باتری بر روی قطبهای آن بسته شود جای سر باطری کاملا مشخص میشود و به هیچ طریقی هم مثل روز اول نمیشود.

خرید باتری ماشین

از نکات دیگری که در هنگام خرید باتری ماشین کره ای و ایرانی باید در نظر بگیرید باطری فرسوده ای است که شما به فروشنده تحویل میدهید و باطری به ظاهر فرسوده و خراب ارزش دارد و فروشنده باید در قبال دریافت آن مقداری از قیمت باطری را کاهش دهد , البته قیمت باطری فرسوده دائما در حال تغییر است , بعضا مشاهده شده خریدار در هنگام خرید باتری به علت نداشتن این قضیه باطری فرسوده را تحویل فروشنده داده بدون این که مبلغی از قیمت باتری خریده شده کم شود.

دیگر مطلب مهم هنگام خرید باطری ماشین مسئله تاریخ تولید باطری است.
هرگز باتری که یکسال از تاریخ تولید آن گذشته نخرید چون عمر باطری بسیار کمتر از باتری تاریخ جدید میباشد در واقع عمر باطری از روز تولید آن آغاز شده است
تاریخ باطریهای ایرانی درون کارت ضمانت نوشته شده و تاریخ باطریهای کره ای بر روی بدنه باتری هک شده است.

هنگام خرید باطری ماشین حتما به هولوگرام روی آن توجه کنید این هولوگرام نشانه این است که باطری به صورت قانونی وارد کشور شده و مورد تایید استاندارد ایران است . بسیاری از باطریهایی که به صورت قاچاق وارد کشور میشوند و هیچ گونه نظارتی برکیفیت آنها نمیشود. و گارانتی معتبر هم ندارند این گونه باتریها فاقد هولوگرام یا برچسب کیفیت گمرگ هستند.

نکته دیگری آمپر باطری است بسیار دیده شده است که فروشنده به خریدار توصیه میکند که باتری قوی تر وآمپر بالاتر بخرد چون باطری هرچه آمپر بالاتر باشد بهتر است و ماشین بهتر استارت میخورد. این مسئله کاملا اشتباه است آمپر باتری هیچ تاثیری بر روی کیفیت کارکردی باتری ندارد هر ماشینی به برای استارت زدن و روشن شدن به یک باطری با آمپر مشخص شده نیاز دارد و آمپر بالاتر کمکی به این مسئله نمی کند فقط پول بیشتری باید پرداخت کنید.

مهمترین مسئله هنگام خرید باطری ماشین برای بسیاری از افراد ممکن است قیمت باطری باشد . در این ضمینه باید بدانید که قیمت هر باتری به آمپر آن باطری بستگی دارد هر چه آمپر باطری بالاتر باشد قیمت باطری هم بیشتر میشود .
پس قیمت باطری از روی آمپر آن محاسبه میشود و شما برای این که براحتی بتوانید از قیمت باطری که قصد خرید آن را دراید متوجه شوید کافیست بدانید باطری مورد نظرهر یک آمپرش چه قیمتی دارد .

از روی جدولهایی که در اینتر نت وجود دارد میتوانید متوجه شوید , مثلا اگر باطری کره ای قیمت هر آمپرش 3000 تومان بود پس یک باطری 50 آمپر مبشود 150000 تومان و بقیه آمپر ها هم به همین شکل محاسبه میشوند باطریهای کره ای از نظر قیمتی تقریبا مشابه هم هستند.
البته باتری فرسوده هم به همین شکل قیمتش محاسبه میشود و باید پول آن از مقدار قیمت باطری که خریداری میکنید کم شود.
هنگام تعویض باتری حتما باید از خراب بودن باتری خود مطمئن شوید. هر استارت نزدنی علتش نمیتواند خرابی باطری باشد .

برای این کار به یک متخصص مراجعه کنید تا در ابتدا باطری شما را تست و در صورت نیاز اقدام به تعویض باطری کنید .
مسایل دیگری هم که باید توجه شود :
کشور سازنده باطری کدام است؟
اتمی و اسیدی بودن باطری.
اصل و غیر اصل بودن باطری مخصوصا باطریهای کره ای.
آمپر مناسب باتری برای هر ماشین.
مدت زمان ضمانت نامه .
نحوه ارائه خدمات و محدوده خدمات.
طول عمر باطری و زمان تعویض باطری.

نکات مهم خرید باطری ماشین

در هنگام خرید باطری اتمی حتما به چشمی نشانگر وضعیت باتری توجه کنید. این نشانگر یا همان چشمی باطری دارای 3 رنگ که هر رنگ نشانگر یک وضعیت باطری است میباشد. هنگام خرید باطری چشمی باید به رنگ سبز باشد.

رنگ سبز یعنی شارژ باطری خوب است و باطری در بهترین شرایط برای استفاده میباشد. رنگ مشکی مفهومش این است که شارژ باطری از حد استاندارد پائین تر است و باطری نیاز به شارژ دارد. و رنگ سفید یعنی باطری کلا تخلیه شده و باید کاملا شارژ شود احتمال خرابی باطری هم وجود دارد.

هنگام خرید باطری اگر بین خرید باطری ایرانی و خارجی مردد هستید باید خدمت شما عرض شود که در حال حاضر کیفیت باطریهای کره ای به مراتب بهتر از باطری های ایرانی میباشد البته در تولید باطری های ایرانی پیشرفتهایی صورت گرفته است ولی باطریهای کره ای از نظر کیفیت باطری و طول عمر از باطریهای ایرانی بهتر است.

اگر میخواهید خیالتان از کیفیت باتری و طول عمر آن راحت باشد حتما باید باطری کره ای معتبر تولید شرکتهای معتبر کره ای مانند دلکور باطری هیوندای باطری و اطلس باطری را خریداری نمائید.

آمپر باطری را حتما متناسب با ظرفیت شارژ دینام خودرو انتخاب کنید و ادوات برقی ماشین انتخاب کنید.

آمپرباطری حتما باید چند آمپر از آمپر دینام پائین تر باشد مثلا اگر دینام 85 آمپر است باطری مناسب برای این دینام 70 تا 75 آمپر میباشد.

هرگز ادوات برقی اضافی بیش از حد توان شارژ دینام بر روی ماشین نصب نکنید. چون در نهایت منجر به خراب شدن زود هنگام باطری میشود.

اگر در هنگام خرید باطری نمیدانید باطری اتمی بخرید بهتر است یا باطری اسیدی باید به این نکته توحه کنید که باطری های اتمی دارای کیفیت بهتری میباشند و طول عمر آنها بسیار بیشتر از باطریهای اسیدی است در ضمن به علت عدم نیاز به مراقبت و نگهداری کار کردن با آنها بسیار راحت تر است ایجاد آلودگی کمتر هم یکی دیگر از مزایای باطریهای اتمی نسبت به باتریهای اسیدی میباشد.

تاریخ خرید شما حتما باید بر روی برگه ضمانت نامه قید شود . شرکت سازنده باطری یک تاریخ بر روی ضمانت نامه مینویسد که آن تاریخ تولید باطری میباشد و ربطی به تاریخ شروع گارانتی ندارد پس این تاریخ تواید را با تاریخ شروع گارانتی اشتباه نکنید.

تاریخ تولید را کارخانه میزند تاریخ شروع گارانتی را فروشنده باتری در هنگام خرید باتری میزند.

بعضی از شرکتهای داخلی کد فعالسازی گارانتی دارند یعنی شما در هنگام خرید باطری و دریافت ضمانت نامه یک شماره بر روی ضمانت نامه مشاهده میکنید که همان کد فعالسازی گارانتی میباشد که آن کد را باید به شماره ای که آن هم در ضمانت نامه قید شده پیامک کنید .

پس از چند لحظه پیامک فعالسازی گارانتی برای شما ارسال خواهد شد.

شما میتوانید از تاریخ شروع گارانتی و مراکز ارائه خدمات گارانتی و مدت زمان گارانتی به وسیله آن پیامک مطلع شوید.

همیشه سعی کنید باطریهای تاریخ جدیدتر با گارانتی معتبر را خریداری کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

کارت ضمانت و فاکتور خرید را حتما از فروشنده دریافت کنید. فاکتور چه دستی باشد و یا چاپی هیچ فرقی نمیکند.

در نظر داسته باشید که قیمت باطریهای کره ای و یا خارجی از باطریهای ایرانی بیشتر است ولی در عوض کیفیت و طول عمر آن نیز بیشتر میباشد.

پس مبلغی که بیشتر میپردازید ارزش آن را دارد.

باطری یکی از مهمترین قطعات خودرو میباشد و همیشه باید بهترین باطری را برای ماشین خود انتخاب کنید.

باطری ماشین , باتری ماشینباطری ماشین کره ای , باطری ماشین ایرانی , باطری ماشین آلمانی ,

تمام حقوق این سایت و مطالب منتشر شده در آن برای سایت باطری مارکت محفوظ است و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد

Open chat