باتری مناسب ماشین های ولوو

باتری مارکت
23 اسفند, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

باتری مناسب ماسین های ولوو با توجه به مدل خودرو ، ۶۰ یا ۸۰ آمپر می باشد. با توجه به محبوبیت این ماشین ها، باتری های ایرانی و خارجی زیادی متناسب برای این خودرو تولید می شود. تنوع در این خودروهای ولوو سبب ایجاد انواع مختلفی از باتری های ماشین ولوو شده است ؛ بنابراین در هنگام خرید و نصب باید به توع ماشین و ویژگی های آن برای انتخاب باتری مناسب دقت شود.

مشخصات باتری فابریک ولوو

ولوو یکی از تولیدکنندگان بزرگ خودرو می باشد که خودروهای مختلفی مانند تریلی، اتوبوس و کامیون و سواری و … تولید می کند. این خودروها در ایران طرفداران زیادی دارند.

باتری فابریک ولوو C30 ، ۱۲ ولت بوده و دارای آمپراژ ۶۰ آمپر می باشد. برای ولووی C70  ، باتری ۱۲ ولت و ۸۰ آمپر را به عنوان باتری فابریک نصب می کنند. باتری فابریک ولوو XC60  و باتری فابریک ولوو XC90 ، دارای ولتاژ ۱۲ ولت و آمپراژ ۸۰ آمپر می باشد.

باتری های ایرانی برای ولوو

باتری مناسب ماشین های ولوو از نوع ایرانی توسط برندهای صباباتری، سپاهان باتری، آکو باتری، برناباتری، وایا باتری، آذر باتری و … تولید می شوند. این باتری ها کیفیت ایده آلی دارند و در مقایسه با بسیاری از باتری های خارجی، بهتر می باشند. باتری ماشین صبا، نمونه ای از این باتری های باکیفیت می باشد. باتری های ایرانی در سال های اخیر به لحاظ کیفی بسیار پیشرفت کرده اند. لذا شما می توانید در راستای حمایت از تولیدات داخلی برای انواع خودروهای خود، باتری های ایرانی را خریداری کنید.

باتری های خارجی برای ولوو

باتری مناسب ماشین های ولوو از نوع خارجی توسط کشورهای مختلفی مانند ترکیه ، کره ، آلمان ، چین و … تولید می شوند. نمی توان به طور قطعی گفت که تمامی باتری های خارجی از باتری های ایرانی با کیفیت تر هستند. زیرا برخی از باتری های چینی و ترکیه ای و … بسیار بی کیفیت می باشند. اما باتری های کره ای و آلمانی از کیفیت بالایی برخوردار می باشند.

باتری ماشین دلکور، اتلس، گلوبال و … نمونه هایی از باتری های کره ای مناسب این خودرو می باشند. طول عمر این باتری ها، بسیار مناسب می باشد. اگر قصد خرید باطری های خارجی را برای ولووی خود دارید، حتماً به کارت گارانتی باتری خودروهای ولوو توجه کنید. باتری های خارجی باکیفیت که قاچاق نباشند ، از کارت گارانتی و خدمات پس از فروش برخوردار می باشند. شاید با خرید یک باتری خارجی بدون گارانتی ، در کوتاهترین زمان ممکن با خرابی آن مواجه شوید.

انتخاب باتری با آمپراژ بالاتر برای ولوو

 

باتری مناسب برای خودروهای ولوو

 

بهتریین باتری ماشین مناسب خودروهای ولوو را بر اساس نوع آنها ، ۶۰ یا ۸۰ آمپر انتخاب می کنند. اما در صورتی که تمایل دارید به دلیل مصرف زیاد تجهیزات برقی از باتری هایی با آمپراژهای بالاتر استفاده کنید ، مشکلی وجود ندارد. شما می توانید آمپراژ باتری خود را کمی بالاتر انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که کارشناسان به دلایل گوناگونی ، استفاده از آمپراژهای بالاتر را توصیه نمی کنند. استفاده از باتری هایی با آمپراژهای بالاتر می تواند در عملکرد برخی از قطعات خودرو ، اختلال ایجاد کند. با آگاهی از این مشکلات ، باید به انتخاب آمپر مناسب باتری خود اقدام نمایید.

طول عمر باتری مناسب ماشین های ولوو

در حالت کلی ، طول عمر تمامی باتری ها را حدود ۲ الی ۲٫۵ سال می دانند. اما کیفیت باتری در طول عمر آن اثرگذار است. قطعاً طول عمر یک باتری کره ای با طول عمر یک باتری چینی متفاوت می باشد.

شرایط نگهداری از خودرو، از دیگر موارد بسیار مهمی است که در طول عمر باتری تأثیرگذار است. میزان استفاده از خودرو و تجهیزات برقی در طول عمر باتری تأثیر گذاشته و موجب کاهش یا افزایش عمر آن می شوند. چنانچه فردی با خودروی ولووی خود بیشتر اوقات به رانندگی بپردازد و از سیستم صوتی و کولر و … استفاده کند ، باید زودتر به تعویض باتری اقدام کند.

نکته دیگری که در ارتباط با طول عمر باتری مناسب خودروهای ولوو وجود دارد ، تأثیر نوع باتری بر روی طول عمر آن است. باتری های اتمی، طول عمر بسیار بالاتری نسبت به باتری های اسیدی دارند.

 

باتری خودروهای ولوو

چگونه خرابی باطری ولوو را تشخیص دهیم ؟

  • درب خودروی ولوو با ریموت باز نمی شود.
  • خودروی ولوو روشن نمی شود و یا استارت ضعیفی دارد.
  • صدای استارت ولوو ، عوض شده است و کمی غیرعادی به نظر می آید.
  • تجهیزات برقی مانند چراغ های ولوو، عملکرد نامطلوبی دارند. مثلاً چراغ های ولوو به شدت کم نور هستند.
  • باتری مناسب خودروهای ولوو همانند سایر باتری های خودرو ، دارای طول عمر مشخصی هستند که پس از گذشت این زمان باید به تعویض آنها اقدام نمود.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
دسته‌بندی نشده