باطری کیا سورنتو

باتری مارکت
8 خرداد, 1397
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

باتری کیا سورنتو

تلفن باطری مارکت:77033805-021 – 09129253824

کامل ترین موارد ضروری در مورد باتری انواع کیا سورنتو در این مقاله عنوان شده است.

مشخصات فنی باتری کیا سورنتو

باتری مدلهای مختلف کیا سورنتو متفاوت میباشد

باتری کیا سورنتو مدل های 2007 _ 2008_2009_ (اتاق قدیم ) باتری 70 آمپر قطب راست (7024)
ولتاژ باتری =12
آمپر باتری = 70
جهت قطب‌ها = راست(R)
کد باتری=(7024)
ارتفاع باتری= بلند


باتری کیا سورنتو مدلهای 2010 تا 2015 بدین شرح میباشد:

ولتاژ = 12V
آمپر = 70AH (7029)
ارتفاع = بلند
جهت قطبها= چپ(L)
ابعاد = 19*23*26
قالب باتری = D80

باتری کیا سورنتو مدل های 2015 به بالا بدین شرح میباشد:

ولتاژ باتری=12
آمپر باتری =100
ارتفاع باتری=کوتاه
جهت قطبها= چپ (L)
نوع باتری = سیلد اتمی
ابعاد باتری=32*18*18

باتری استاندارد کیا سورنتو طبق جدول بالا در نظر گرفته میشود . بر روی سورنتو مدل پایین می‌توان باتری های ۷۰- ۷۵ -۸۰ آمپر هم نصب کرد و سورنتو های مدل بالا ۹۰و ۱۰۰ آمپر نصب کرد.
نصب باتری ۷۰ آمپر بر روی سورنتو بهترین گزینه میباشد مگر این که در سیستم برقی خودرو تغییراتی ایجاد شده و یا لوازمی اضافه شده باشد.
اگر بر روی سورنتو مصرف کننده های برقی اضافه دارید میتوانید باتری ۷۵ آمپر ویا ۸۰ آمپر نصب کنید در غیر این صورت باتری ۷۰ آمپر کافی است. بر روز زورنتو هاز ۲۰۱۵ با بالا فقط باتری ۱۰۰آمپر میتوان نصب کرد جهت خرید باتری سورنتو فقط کافیست با شماره های باتری مارکت تماس گرفته و باتری مورد نظر را سفارش دهید.
مشاوره رایگان خرید باتری در زمان خرید باتری بسیار با اهمیت میباشد تا بتوانید مناسب ترین باتری را برای خودروی سورنتو خریداری و تعویض نمائید.
,بر روی خودرو سورنتو می‌توان باتری آمپر بالا هم نصب کرد در صورت نیاز خودرو به باتری آمپر بالا میتوانید از باتری 75 آمپر بر روی سورنتو نصب کنید.حتما قبل از خرید باتری مشاوره لازم را در جهت خرید باتری مناسب انجام دهید تا باتری مناسب با سیستم برق و لوازم برقی خودرو نصب کنید.

باطری کیا سورنتو

مدلهای مختلف خودرو سورنتو دارای باتری های متفاوتی میباشند .در زمان خرید باطری سورنتو حتما به مدل خودرو توجه داشته باشید.
باطری کیا سورنتو از نوع باطری های سیلد و یا اتمی میباشد. باطری 70 آمپر اتمی و 12 ولت مناسب ترین باطری برای خودروی سورنتو میباشد. باطری سورنتو را قبل از تعویض تست نمائید تا ولتاژ کافی و شارژ مناسب جهت کارکرد طولانی مدت بر روی خودرو داشته باشد
در زمان خرید باطری سورنتو همیشه از نوع باطری های اتمی و سیلد که بدون نیاز به مراقبت و نگهداری میباشد را خریداری نمائید
باطری خودرو کیا سورنتو حتما باید به صورت صحیح توسط دینام شارژ شود . شارژ دینام را تست و از میزان شارژ باتری آگاه شوید
باطری سورنتو در قالب 80D میباشد باتری در قالب‌های ارتفاع کوتاه هم بر روی سورنتو مدل پایین قابل نصب است. باطری فابریک سورنتو باتری اتمی و ۷۰ آمپر سیلد میباشد که در داخل کاور باطری قرار گرفته است.
باتری های ساخت کشور کره بسیار با دوام با طول عمر بالا و کیفیت مناسب می‌باشند و برای خودرو سورنتو بسیار مناسب هستند.

توجه :

باتری کیا سورنتو مدل ۲۰۱۵ به پایین ارتفاع بلند و قطب چپ میباشد و باتری قطب راست بر روی این خودرو قابل نصب نمی‌باشد.
باتری سورنتو مدلهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ باتری ارتفاع بلند قطب راست است و باتری قطب چپ بر روی این نوع سورنتو ها قابل نصب نمی‌باشد.

خرید باتری کیا سورنتو

باتری سورنتو یکی از قطعات مهم خودرو میباشد. خرید باتری سورنتو نیاز به مشاوره تخصصی خرید باتری دارد .
اگر باتری با مشخصات غیر از باتری فابریک بر روی سورنتو نصب شود امکان دارد به لوازم برقی خودرو آسیب وارد شود و طول عمر باتری نیز کاهش خواهد یافت.
در زمان خرید باتری سورنتو حتما باید موارد مهمی را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین باطری را برای سورنتو خریداری کنید.
این موارد عبارتند از:
نوع باتری
کیفیت باتری
گارانتی باتری
تاریخ باتری
خدمات باتری
ابعاد باطری
آمپر باتری
باتری اکثر خودروهای کیا باتری 70آمپر میباشد.
در زمان خرید باتری کیا سورنتو توجه ویژه ای به آمپر و ظرفیت باتری داشته باشید پس از آن ۰ابعاد باتری بسیار مهم میباشد هر نوع باتری 70 آمپر بر روی سورنتو قابل نصب نمی‌باشد و باید ابعاد باتری با محفظه و جای باتری مطابقت داشته باشد.
باطری مناسب برای سورنتو باید کلیه موارد فوق را دارا باشد تا بتواند طول عمر مناسبی بر روی خودرو داشته باشد.
اگر قصد خرید اینترنتی باطری سورنتو را دارید حتما از نمایندگی های معتبر خریداری نمائید تا باطری اصلی و گارانتی مناسبی دریافت نمائید. باتری سورنتو یکی از مهمترین قطعات این خودرو میباشد و در زمان خرید باتری برای سورنتو باید قطعا کلیه نکات مهم رعایت شود تا بتوانید بهترین گزینه را برای سورنتو انتخاب کنید.

توجه به لوازم برقی موجود بر روی خودرو در زمان خرید باتری بسیار مهم است و حتما باید باتری با توجه به شرایط و لوازم برقی خودرو انتخاب خریداری و نصب گردد.
خرید باتری سورنتو با توجه به زمان تعویض باتری بسیار مهم میباشد اگر خودرو به هر دلیلی استارت نمی‌خورد حتما باید باتری تست و در صورت نیاز تعویض شود تا به لوازم برقی آسیب وارد نگردد.

قیمت باتری کیا سورنتو

جهت اطلاع از قیمت باتری سورنتو باید قیمت باتری های ۷۰ آمپر و ۱۰۰آمپر را در نظر داشته باشید.
اکثر باتری های ۷۰ آمپر ۱۰۰آمپر کره ای دارای قیمت یکسانی می‌باشند و از نظر قیمتی خیلی تفاوت ندارند باتری های ۷۰ آمپر ایرانی قیمت پایین تری دارند.
شرکت‌های مختلف باتری های ۷۰ آمپر مناسب سورنتو تولید می‌کنند که با توجه به کیفیت باتری قیمت ابن باتری ها نیز متفاوت است.
باتری سورنتو دارای قیمت‌های متفاوتی میباشد . این قیمت‌ها بستگی به نوع باتری آمپر باتری و شرکت سازنده باتری دارند.
باتری های آمپر بالاتر قیمت بیشتری نسبت باتری های آمپر پایین تر دادند باتری های کره ای اصلی قیمتشان از سایر انواع دیگر بیشتر است و در نهایت قیمت باتری اتمی از نوع اسیدی بالاتر است. به علت مهم و حیاتی بودن نقش باتری در سیستم برقی سورنتو حتما بهترین باتری را خریداری نمائید خرید باتری با قیمت و البته کیفیت بالا می‌تواند کمک زیادی در جهت بالا رفتن طول عمر باتری و قطعات برقی خودرو ابجاد نماید.
در زمان خرید باتری قیمت باتری فرسوده خود را محاسبه کنید تا بدین ترتیب بخشی از مبلغ باتری خریداری شده کاسته شود.
قیمت باتری سورنتو مدل 2015 به بالا به علت نصب باتری 100آمپر از مدل‌های دیگر بالاتر است. قیمت باتری 100آمپر با توجه به آمپر بالای باتری افزایش می یابد البته اسقاط باتری کا تحویل می‌دهید هم ارزش بالاتری دارد .
جهت اطلاع از قیمت روز باتری کیا سورنتو با فروشگاه باتری مارکت به صورت شبانه روزی تماس حاصل نمائید.

مناسب ترین باتری برای کیا سورنتو

باتری اصلی کیا سورنتو ساخت کشور کره میباشد تولید شرکت دلکور باتری.

باتر ی های 70 آمپر ساخت کره اصلی تولید شرکت دلکور باتری و هیوندای و گلوبال باتری می‌تواند بهترین باتری برای کیا سورنتو باشد
پوما
دلکور
هگزا
گلوبال
کانسای
گلد
هیوندای
باتری های کره ای دارای دوام و طول عمر بسیار بالایی هستند و بسیار به صرفه می‌باشند. دارای گارانتی و خدمات پس از فروش .

طول عمر باتری کیا سورنتو

عمر متوسط باتری بر روی سورنتو سه سال میباشد در حدود ۴۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد خودرو. اگر باتری اصلی کره ای نصب شود قطعا این مدت افزایش خواهد یافت.
پس از این مدت جتما باتری را تست و در صورت نیاز تعویض نمائید.طول عمر باتری به عوامل متعددی از جمله تعداد استارت روزانه ، کارکرد خودرو و نوع شارژ باتری توسط دینام بستگی دارد

نوع باتری کیا سورنتو

باتری سورنتو ۷۰ آمپر و ۱۲ ولت سیلد کلسیمی میباشد . جهت ثبت و تعویض باتری سورنتو با فروشگاه باتری مارکت تماس گرفته و باتری مورد نظرتان را سفارش دهید.
باتری سورنتو کارکرد بالای دو سال باید داشته باشد و پس از این مدت حتما باطری باید تست شود و ولتاژ باتری اندازه گیری گردد.در صورت افت ولتاژ باتری سورنتو حتما باتری را تعویض کنید.
البته اگر از باتری های کره ای اصلی نصب کنید قطعا این طول عمر بیشتر خواهد بود.باتری های کره ای تاریخ جدید و اصالت معتبر کالا.

تعویض باتری کیا سورنتو

باتری مارکت در اسرع وقت کار تعویض باطری کیا سورنتو را به صورت تخصصی و توسط کارشناس انجام خواهد داد.
قبل و بعد از تعویض باطری حتما دینام و استارت خودرو چک خواهند شد و باتری خودرو قبل از تعویض تست و عیب یابی خواهد شد تا ایراد خودرو کاملا مشخص شود و اگر خودرو نیاز به تعویض باتری داشته باشد این کار به صورت صحیح انجام پذیرد. تعویض باتری کیا سورنتو بسیار مهم و با اهمیت میباشد و در صورت کوچکترین ایرادی در زمان نصب ممکن است خودرو مجددا استارت نزند و شما را دچار مشکل سازد

باتری کره ای بهتر است یا باتری ایرانی؟

باتری های اصلی کره ای کیفیت بسیار بالایی دارند و فابریک سورنتو می‌باشند. طول عمر بالا و کیفیت برتر دوام بیشتر در شرایط سخت جوی عدم نوسان برق در خودرو از ویژگی های باتری های کره ای می‌باشند.باتری کره ای فابریک سورنتو میباشد و با سیستم برقی این خودرو بسیار سازگار و منطبق با استاندارد سورنتو میباشد.


حداکثر آمپر مناسب باتری سورنتو


باتری فابریک سورنتو مدل 2015 به پایین باتری 70 آمپر میباشد ولی در صورت نصب لوازم برقی اضافه مانند سیستم صوتی و یا لامپهای پر نور و در صورت نیاز خودرو با توجه به قدرت شارژ دینام میتوانید از باتری 75 آمپر و یا 80آمپر هم بر روی این خودرو استفاده نمائید.

افزایش آمپر باتری باید با توجه به دینام خودرو و نوع لوازم برقی اضافه شده باشد.
باتری بیشتر از 80 آمپر مناسب سورنتو نمی‌باشد.
باتری سورنتو مدل 2016 با بالا 100 آمپر میباشد و نصب باتری با آمپر بالاتر امکان پذیر نمی‌باشد.(به علت ابعاد و فضای محفظه باتری)


باتری اتمی کیا سورنتو

باتری های اتمی به علت کیفیت بهتر و طول عمر بیشتر قطعا بیشتر توصیه می‌شوند نصب باتری های سرب اسید باعث ایجاد آلودگی بیشتر و طول عمر کمتر باتری خوهد شد.تولید باتری های اسیدی در اکثر کشورها منسوخ شده است و فقط باتری های نوع اتمی و سیلد تولید می‌گردند.

علت خراب شدن باتری کیا سورنتو

طول عمر باتری کیا سورنتو با توجه به شرایط مختلف می‌تواند دچار تغییراتی گردد.
عواملی که باعث خراب شدن زود هنگام باتری سورنتو می‌شود عبارتند از :
استارت زدن بیش از حد روزانه.
خوابیدن طولانی مدت خودرو.
ایجاد اختلال در سیستم شارژ خودرو (دینام).
برق دزدی خودرو.
عدم تناسب آمپر باتری با لوازم برقی خودرو.
اضافه کردن لوازم برقی اضافه.
کارکرد خودرو در شرایط آب و هوایی بسیار گرم و یا بسیار سرد.
ایراد در استارت خودرو.
تمیز نکردن قطب‌های مثبت و منفی باتری.
سفت نبودن سرباتری ها.

اینها عواملی هستند که باعث خراب شدن زود هنگام باتری ماشین سورنتو می‌شوند.
اگر این نکات رعایت شود قطعا طول عمر باتری افزایش خواهد یافت.

ارسال باتری کیا سورنتو

باتری مارکت امداد فوری باتری ارسال باتری کیا سورنتو را در اسرع وقت به صورت فوری توسط متخصص ارسال و نصب میکند خدمات به صورت شبانه روزی حتی در روزهای تعطیل انجام پذیر است.
نحوه سفارش به صورت تماس تلفنی و یا خرید اینترنتی صورت می‌گیرد فقط کافی است شماره های باتری مارکت را گرفته و ثبت سفارش باتری را انجام دهید بقیه کارها به صورت فوری انجام خواهد یافت.

گارانتی باتری کیا سورنتو

کلیه باتری های ایرانی و کره ای مناسب سورنتو دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می‌باشند در زمان خرید باتری سورنتو حتما از فروشگاه‌های معتبر باتری را خریداری نمائید تا در صورت لزوم بتوانید از خدمات باتری سورنتو استفاده نمائید . گارانتی باتری‌های مختلف کیا سورنتو بین ۶ ماه تا ۱۶ ماه می‌باشند.

نکاتی در مورد نگهداری باتری کیا سورنتو

اگر ماشین شما زیاد میخوابد یکی از قطب‌های باتری را از سرباتری جدا کنید تا باتری تخلیه نشود.

در صورت خاموش بودن خودرو ضبط و سیستم صوتی را روشن نکنید باعث افت ولتاژ باتری و کاهش عمر باتری نگردد

در زمان خرید باتری سورنتو حتما باتری با مشخصات باتری فابریک و اصلی خریداری نمائید تا باتری طول عمر مناسبی داشته باشد.

نمایندگی باتری کیا سورنتو

باتری مارکت نمایندگی باطری سورنتو با عرضه انواع باتری و ارسال و نصب رایگان در سراسر تهران در خدمت شما میباشد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
دسته‌بندی نشده