تلفن : 09126808063
منو
فیلتر شهر انتخاب مکان فیلتر شهر
مکان را جهت فیلتر محصولات انتخاب کنید

تعویض کابل باتری ماشین

تعویض کابل باتری ماشین به دلیل معیوب بودن کابل ها انجام می شود. این مشکل با روشن نشدن ماشین هنگام استارت زدن مشخص می شود.

چه زمانی کابل باتری ماشین باید عوض شود ؟

در صورتی که خودروی شما با استارت زدن روشن نمی شود ، ممکن است باتری یا کابل های باتری خراب شده باشند. برای بررسی این موضوع باید باتری و کابل های باتری را بررسی کنید تا متوجه شوید که کدامیک از آنها خراب است.

اول به بررسی باتری بپردازید. در صورتی که باتری شارژ از دست داده باشد ، با باتری به باتری کمی شارژ شده و روشن می شود. در صورتی که باتری خراب باشد ، با باتری به باتری کردن روشن نمی شود. با انتخاب یک باتری با کیفیت برای خودروی خود مانند باتری ماشین سوزوکی ، دلکور و … از دردسرهای خرابی مکرر باتری خلاص شوید.

اگر از سلامت باتری و سایر قطعاتی که مرتبط به استارت زدن خودرو می باشند مطمئن هستید ، احتمال خرابی کابل های باتری وجود دارد و باید به چک کردن کابل ها اقدام نمایید. در صورت خرابی کابل ها ، اقدام به تعویض کابل باتری ماشین کنید.

معیوب بودن باتری چگونه تشخیص داده می شود؟

با چرخاندن سوئیچ ، موتور خودرو روشن نمی شود.

هیچکدام از تجهیزات برقی ماشین کار نمی کنند.

استارت زدن ماشین به سختی صورت گرفته و استارت ضعیفی زده می شود.

ماشین در حین حرکت به طور ناگهانی خاموش می شود.

کابل باتری چه نقشی در ماشین دارد ؟

کابل باتری نقش اساسی داشته و در صورت معیوب بودن ، باید به تعویض آن اقدام نمود. این کابل ، موجب برقراری اتصال میان سیستم الکتریکی ماشین و باتری ماشین می شود. چنانچه این اتصال صورت نگیرد ، روشن کردن ماشین مقدور نخواهد بود.

خرابی کابل می تواند سبب کاهش جریان برق وارده به بخش استارت یا عدم وارد شدن جریان برق به بخش استارت شود. تعویض کابل باتری ماشین ، هزینه زیادی ندارد و کار بسیار آسان و کم هزینه ای می باشد. اگر مهارت کمی در زمینه کارهای فنی داشته باشید ، می توانید به راحتی خودتان این کار را انجام دهید. البته برای این کار نیاز به داشتن ابزارآلات دارید.

این نکته را مجدداً یادآور می شویم که قبل از عوض کردن کابل ها از خرابی آنها مطمئن شوید. ممکن است دلایل استارت نخوردن ماشین خرابی باتری ، خرابی سیستم استارت و خوابیدن باتری و … باشد. اگر نمی توانید تشخیص دهید که کابل ها خراب است یا خیر ، حتماً به تعمیرگاه یا باطری سازی مراجعه کنید. در ادامه به بررسی چگونگی عوض کردن کابل ها می پردازیم.

مراحل تعویض کابل باتری ماشین

از دستکش و عینک برای محافظت از دست و چشمان خود در برابر خطرات احتمالی ، استفاده کنید.

 

تعویض کابل باتری ماشین

 

ماشین خود را خاموش کرده و برای اطمینان بیشتر سوئیچ را از روی آن بردارید. در هنگام عوض کردن کابل ها با سیستم برق به طور مستقیم در ارتباط هستید. بنابراین باید کاملاً احتیاط کنید.

باتری در زیر کاپوت ، در سمت راست یا سمت چپ قرار گرفته است. قطب های مثبت و منفی باتری را جستجو کنید.  همانگونه که اطلاع دارید ، کابل مثبت به بخش استارت و کابل منفی به بدنه خودرو متصل می باشد.

 

تعویض کابل باتری ماشین

مرحله جداسازی کابل های قدیمی ( تعویض کابل باتری ماشین )

در این مرحله ، باید کابل های قبلی را در بیاورید. کابل های باتری را از یکدیگر به آرامی و با احتیاط جدا کنید. مراقب باشید که به سایر سیم ها آسیب نزنید.

برای جداسازی کابل ها ، ابتدا کابل منفی که به بدنه وصل است را جدا نمایید. با جدا کردن کابل منفی ، جریان برق خودرو به طور کامل قطع می شود. سپس به جدا کردن کابل مثبت اقدام کنید.

در برخی از خودروها برای عوض کردن کابل باید باتری را از ماشین در آورده ، اما در برخی از ماشین ها نیازی به درآوردن باتری نمی باشد. هنگام جدا کردن کابل ها ، محل اتصال هر کدام از کابل ها را به خاطر بسپارید.

مرحله نصب کابل های جدید

طول کابل های جدید باید به اندازه کابل های قدیمی باشد و کوتاهتر از آن نباشد. کابل مثبت جدید را به بخش استارت و کابل منفی را در جای کابل قبلی ببندید. در صورتی که باتری را در آورده اید ، آن را سر جای خود بگذارید. کابل های مثبت و منفی جدید را مانند کابل های قدیمی به باتری وصل کنید. پیچ های مربوط را به خوبی محکم کنید. مراحل تعویض کابل باتری ماشین به اتمام رسید.

فیلتر بر اساس شهر محصول
آذربایجان شرقی
آذربایجان غربی
اردبیل
اصفهان
البرز
ایلام
بوشهر
تهران
چهارمحال و بختیاری
خراسان رضوی
خوزستان
فروشگاه اینترنتی باتری مارکت
فیلتر بر اساس شهر محصول
آذربایجان شرقی
آذربایجان غربی
اردبیل
اصفهان
البرز
ایلام
بوشهر
تهران
چهارمحال و بختیاری
خراسان رضوی
خوزستان
فیلتر بر اساس شهر محصول
آذربایجان شرقی
آذربایجان غربی
اردبیل
اصفهان
البرز
ایلام
بوشهر
تهران
چهارمحال و بختیاری
خراسان رضوی
خوزستان
تماس با ما
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

فروشگاه اینترنتی باتری مارکت