باتری سانتافه

باتری مارکت
23 اسفند, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

سانتافه یکی از خودروهای محبوب در ایران بوده و برای طراحی و تولید آن مانند دیگر خودروهااز قطعات مخصوص استفاده می شود؛ باتری سانتافه دارای ولتاژ ۱۲ ولت و آمپراژ ۷۰ آمپر می باشد. باتری های اتمی و اسیدی ، هر دو روی این خودرو قابل نصب می باشند. جهت بررسی باتری سانتافه همراه باتری مارکت باشید.

خودروی هیوندای سانتافه

این خودرو طراحی خیره کننده ای دارد و از کابین جاداری برخوردار می باشد. سانتافه را می توان از جذاب ترین و زیباترین خودروهای تولیدی هیوندای دانست. این خودرو طرفداران زیادی در اکثر نقاط جهان از جمله ایران دارد. نام این خودروی شاسی بلند از نام یک شهر ( شهری در ایالت نیومکزیکو ) بر گرفته شده است. هیوندای در سالهای ۲۰۰۱ الی ۲۰۱۹ ، به تولید چهار نسل متفاوت از سانتافه اقدام کرده است. نسل دوم و نسل سوم سانتافه در ایران موجود است.

باتری سانتافه

مشخصات باطری فابریک خودروی سانتافه

کارخانه های تولیدکننده این خودرو ، باتری ۷۰ آمپر پایه بلند را بر روی این ماشین نصب می کنند. ابعاد باطری فابریک به صورت   ۲۶ * ۱۸ * ۲۲  سانتی متر می باشد. ولتاژ باتری سانتافه ۱۲ ولت است. بهترین باتری ماشین برای این خودرو را بر اساس مشخصات باطری فابریک سانتافه ، انتخاب کنید. زیرا سازندگان این خودرو با درنظر گرفتن ویژگی های خودرو ، به انتخاب بهترین باطری برای آن اقدام کردند. یعنی باتری انتخاب شده از سوی تولید کننده ، مناسب ترین باتری برای این خودرو می باشد.

کارشناسان و متخصصان خودروسازی ، یک باتری را برای ماشین نصب می کنند که موجب بهترین عملکرد خودرو شود. لذا شما باید به تجربه و تخصص آنها اعتماد نموده و باتری با مشخصات مشابه باتری فابریک را برای خودروی خود خریداری کنید.

طول عمر باتری سانتافه چقدر است ؟

طول عمر باتری سانتافه به طور متوسط دو سال می باشد. با توجه به عوامل متعددی ، طول عمر باتری می تواند تغییر کند. نوع باتری ، کیفیت باتری ، شرایط نگهداری از باتری ، میزان استفاده از باتری و …  بر طول عمر باتری اثرگذار می باشند. باطری های اتمی برای این خودرو ، عمر بیشتری می کنند. باتری های اسیدی به مراقبت نیاز دارند و در صورتی که از آنها به خوبی مراقبت شود ، عمر بهتری می کنند. به هر میزانی که استفاده از ماشین و تجهیزات برقی بیشتر باشد ، طول عمر باتری کمتر می شود.

بهترین باطری برای خودروی سانتافه چیست ؟

 

باتری سانتافه

 

باتری ماشین صبا ، از باتری های مناسب برای این خودرو می باشد. باتری ۷۰ آمپر اتمی واریان صبا باتری ، نمونه ای از باتری های مناسب برای این خودرو می باشد. البته تولیدکنندگان دیگر باتری مانند سپاهان باتری هم ، دارای باتری های مناسب برای این خودرو می باشند.

نشانه های خرابی باتری سانتافه چیست ؟

  • برق پشت آمپر ظاهر نمی شود.
  • سانتافه اصلاً استارت نمی خورد.
  • موقع استارت زدن ، صدای غیرعادی شنیده می شود.
  • تجهیزات برقی سانتافه عملکرد ضعیفی دارند. برای مثال چراغ های ماشین بسیار کم سو هستند.
  • سانتافه موقع استارت زدن روشن نمی شود و یا به سختی روشن می شود.
  • ماشین به صورت ناگهانی در مسیر خاموش می شود.

بهترین زمان برای تعویض باطری این خودرو

 

باتری سانتافه

 

باتری سانتافه باید پس از به اتمام رسیدن عمر مفید آن ، تعویض گردد. اگر عمر باتری ۲٫۵ سال است ، باید در این هنگام به تعویض باتری اقدام نمود. اینکه تصور کنید چون خودرو کار می کند ، نیازی به تعویض باتری نیست قطعاً نادرست است.

در صورتی که با نشانه های خرابی باتری خودرو مواجه شدید ، باید باتری را تست نمایید. ممکن است دلیل نشانه های ظاهر شده ، خرابی باتری نباشد. لذا تست باتری قبل از تعویض آن ، ضرورت دارد. باطری خودروی سانتافه به دلیل وجود تجهیزات برقی زیاد داخل ماشین ، بایستی شارژ بالایی را دارا باشد.

پیشنهاد مطالعه: جهت افزایش اطلاعات خود درباره نحوه صحیح نگهداری از ماشین خود، به صفحه نگهداری از خودرو مراجعه فرمایید.

باطری اسیدی یا اتمی برای سانتافه مناسب است ؟

باطری های اسیدی و اتمی هر دو می توانند برای این خودرو مورد استفاده قرار بگیرند. شما در انتخاب نوع باتری آزاد هستید. با توجه به بودجه خود و درنظر داشتن عوامل مختلف ، باتری سانتافه را خریداری کنید. باتری های اتمی از طول عمر بالایی برخوردار بوده و نیاز به نگهداری ندارند. این باتری ها ، ایجاد آلودگی نمی کنند. نکته منفی که در مورد آنها وجود دارد ، قیمت بالای آنها است.

باتری هایی که کارخانه به عنوان باتری فابریک روی این خودرو قرار می دهد ، باتری اسیدی می باشد. باتری های اسیدی قیمت بسیار مناسبی دارند. به شرطی که از آنها به خوبی نگهداری شوند ، می توانند عملکرد مطلوبی داشته باشند.

باتری سانتافه

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
دسته‌بندی نشده